Jasio do ojca: - Tato, ja już nie chcę bawić się z tobą na sankach - Milcz synu, ciągnij - odpowiedział ojciec.
Babcia krzyczy do Jasia: - Jasiu, co ty tam robisz na strychu?! - A walę konia, babciu - odpowiada Jasiu. Na to babcia: - Wal go mocniej. Pomyśleć, gdzie to bydle wlazło!