Nauczycielka pyta Jasia: - Jasiu, dlaczego chodzisz z brudnymi uszami? - Bo innych nie mam.
Grzeczny Jasio dziękuje cioci za prezencik. -Ależ dziecko - mówi wzruszona ciocia - nie ma za co dziękować... -Ja też tak myślę - mówi Jasio, ale mama mi kazała.