#it
emu
psy
syn

Podstawowa w dzisiejszych...

Podstawowa w dzisiejszych czasach zasada g┼éosi: Aby zarabia─ç wi─Öcej, trzeba si─Ö wi─Öcej nauczy─ç. Posiadany stan wiedzy determinuje obecne zarobki. Je┼Ťli pragniesz zarabia─ç wi─Öcej w przysz┼éo┼Ťci, b─Ödziesz musia┼é opanowa─ç now─ů wiedz─Ö i nowe umiej─Ötno┼Ťci.

Brian Tracy

Był sobie facet, który...

Był sobie facet, który dbał o swoje ciało.
Pewnego razu stan─ů┼é przed lustrem, rozebra┼é si─Ö i zacz─ů┼é podziwia─ç swe cia┼éo.
Ze zdziwieniem stwierdził jednak, iż wszystko jest pięknie opalone oprócz jego członka!
Nie podoba┼éo mu si─Ö to, wiec postanowi┼é co┼Ť z tym zrobi─ç.
Poszed┼é na pla┼╝─Ö, rozebra┼é si─Ö i zasypa┼é ca┼ée swe cia┼éo, zostawiaj─ůc cz┼éonka stercz─ůcego na zewn─ůtrz.
Przez plażę przechodziły dwie staruszki.
Jedna opierała się na lasce.
Przechodz─ůc obok zasypanego faceta ujrza┼éa co┼Ť wystaj─ůcego z piasku.
Ko┼äcem laski zacz─Ö┼éa przesuwa─ç to w jedn─ů, to w drug─ů stron─Ö.
- Życie nie jest sprawiedliwe - powiedziała do drugiej.
- Czemu tak mówisz? - spytała tamta zdziwiona.
- Gdy mia┼éam 20 lat by┼éam tego ciekawa, gdy mia┼éam 30 lat bardzo to lubi┼éam, w wieku 40 lat ju┼╝ sama o to prosi┼éam, gdy mia┼éam lat 50 ju┼╝ za to p┼éaci┼éam, w wieku 60 lat zacz─Ö┼éam si─Ö o to modli─ç, a gdy mia┼éam 70 to ju┼╝ o tym zapomnia┼éam. Teraz, kiedy mam 80 lat, te rzeczy rosn─ů na dziko, a ja nawet nie mog─Ö przykucn─ů─ç!

Kawał wędkarski:...

Kawał wędkarski:
> - Bior─ů?
> - Nie bardzo...
> - Z┼éapa┼é pan co┼Ť?
> - Jednego.
> - I co pan z nim zrobił?
> - Wrzuciłem do wody.
> - Duży był?
> - Taki jak pan i też mnie wkurzał.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych...

Zak┼éad Ubezpiecze┼ä Spo┼éecznych ostrzega: prowadzenie zdrowego trybu ┼╝ycia grozi wieloletni─ů wegetacj─ů za groszow─ů emerytur─Ö!

Anglia....

Tre┼Ť─ç tylko dla doros┼éych. Zaloguj si─Ö lub zarejestruj aby potwierdzi─ç sw├│j wiek.

- Czym si─Ö r├│┼╝ni przystojny...

- Czym się różni przystojny Grek od gołej baby?
- ???
- Nie wiesz?
- Nie.
- To uwa┼╝aj!

Pod prostytutk─Ö stoj─ůca...

Pod prostytutk─Ö stoj─ůca na ulicy podje┼╝d┼╝a samoch├│d.
Wysiada facet w stroju roboczym cały ubłocony i pyta:
- co robisz za st├│wk─Ö?
- wszystko!
- to wsiadaj, jedziemy murowa─ç!

Trzy fazy ┼╝ycia kobiety: ...

Trzy fazy ┼╝ycia kobiety:
1. wkurza ojca
2. wkurza m─Ö┼╝a
3. wkurza zi─Öcia

Jak politycy i urz─Ödnicy...

Jak politycy i urz─Ödnicy zabieraj─ů nam wi─Ökszo┼Ť─ç naszych pieni─Ödzy...

Dla uproszczenia rozwa┼╝a┼ä przyjmijmy, ┼╝e ka┼╝dy dostaje pensj─Ö raz w miesi─ůcu i raz w miesi─ůcu jest ona uszczuplana o podatki (dochodowy i o ew. VAT). W styczniu mamy 100z┼é.
1. Stycze┼ä - boli nas z─ůb, idziemy do dentysty i p┼éacimy 100z┼é za plomb─Ö. Dentysta nie jest VAT'owcem wi─Öc odprowadza tylko podatek dochodowy - zostaje mu 82 z┼é, 18 z┼é zabiera pa┼ästwo.
2. Luty - denty┼Ťcie zepsu┼é si─Ö komputer i zanosi go do serwisu - przeinstalowanie windows kosztuje 82 z┼é brutto - informatykowi po odprowadzeniu VAT'u zostaje 66.66 z┼é, a po odprowadzeniu podatku dochodowego 54.66. Pa┼ästwo zabra┼éo 27.34 z┼é - to a┼╝ 1/3 tego co dosta┼é informatyk za instalacj─Ö windowsa!
3. Marzec - koniec zimy, informatyk jedzie wymienić opony zimowe na letnie - za usługę płaci 54.66 brutto - wulkanizatorowi po odprowadzeniu VAT'u oraz podatku dochodowego zostaje 36.44 zł. Państwo zabrało 18.22 zł.
4. Kwiece┼ä - wulkanizator wyci─ůga kurtk─Ö letni─ů i okazuje si─Ö, ┼╝e zamek nie trzyma, wi─Öc zanosi j─ů do krawca - wymiana zamka kosztuje 36.44 z┼é. Krawiec jest na karcie podatkowej, wi─Öc p┼éaci on sta┼é─ů stawk─Ö podatku w wysoko┼Ťci 154z┼é. W tym miesi─ůcu po odliczeniu wszystkich koszt├│w zarobi┼é 1540z┼é, wi─Öc podatek stanowi 10% zysk├│w. Z 36.44 z┼é krawcowi zostaje 32.80 z┼é. Ufff, temu to dobrze, pa┼ästwo go tak mocno nie okrad┼éo...
5. Maj - po majówce krawiec idzie wywołać zdjęcia do fotografa - płaci 32.80 zł za usługę. Fotograf musi odprowadzić VAT i podatek dochodowy, zostaje mu 21.87 zł, państwo zabrało 10.93 zł w formie podatków.

Przez 5 miesi─Öcy Pa┼ästwo zabra┼éo 78% naszych pieni─Ödzy! To tylko 5 miesi─Öcy, i nie bierzemy pod uwag─Ö np. paliwa, papieros├│w czy alkoholu, gdzie podatki s─ů du┼╝o wy┼╝sze! Przez rok podatki rosn─ů do oko┼éo 90%! Kto┼Ť powie, ┼╝e Pa┼ästwo wprowadza zarobione pieni─ůdze spowrotem do obrotu... niech ten kto┼Ť si─Ö zastanowi ile z tych pieni─Ödzy trafia spowrotem do nas, szarych podatnik├│w! Dlaczego firmy maj─ů problemy z p┼éatno┼Ťciami? Nie ma pieni─ůdza w obrocie, bo ma je Pa┼ästwo!

I jak tu k** nie mówić, że Państwo to nie złodzieje??