- Nowak, kim jesteś w cywilu? - W cywilu - panie sierżancie - to ja jestem PAN NOWAK.
Żołnierz wraca z przepustki. Pytają się go koledzy: - I co, jak było? - U dziewczyny byłem. - I co, i co? - Waliłem do rana. - Uooo! - I nikt mi nie otworzył...